Wprowadzenie

Zakwaterowanie

Wyżywienie

Zimowy wypoczynek

Wypoczynek latem

Relaks

Propozycje wycieczek

Fotogaleria

Cennik

Kontakty

Odnośniki

 

Zimowy wypoczynek

 

Narciarstwo

 

W areale narciarskim Bohemaland funkcjonuje czteroosobowy wyciąg krzesełkowy DOPPELMAYR z możliwo¶cią przewozu aż 2400 osób za godzinę, umożliwiający jazdę na nartach bez czekania i kolejek. Dlugo¶ć tras zjazdowych wynosi 1250 m od stacji górnej Edelątejn ( 654 m n.p.m. ) do stacji dolnej Zlaté Hory ( 480 m n.p.m. ) z różnicą wysoko¶ci 175 m . W czę¶ci górnej można jezdzić na trasie zjazdowej szerokiej 60 m pomiędzy Edelątejn i Zlaté louky ( 521 m n.p.m. ) i całkowitej długo¶ci 800 m z różnicą wysoko¶ci 134 m.

 

Stoki są sztucznie za¶nieżane urządzeniami ARECO, które gwarantują wspaniałe warunki ¶niegowe. O¶wietlenie tras zjazdowych umożliwia jazdę na nartach nocą. Nartostrady są codziennie utrzymywane urządzeniem KÄSSBOHRER 2000 . Warunki jazdy na nartach w tym o¶rodku należą do jednych z najlepszych w Jesionikach. O¶rodek dysponuje ski serwisem i wypożyczalnią nart. Można skorzystać z usług szkoły narciarskiej, szkółki dla dzieci czy nauki snowboardingu.

 

Od sezonu narciarskiego 2008/2009 będzie czynna druga kolejka linowa, która przedłuży trasę aż na wierzchołek góry Příčná ( 974 m n.p.m. ). Długo¶ć kolejki będzie wynosić 1200 m z różnicą wysoko¶ci 332 m . Do dyspozycji będą dwie trasy zjazdowe - czerwona cca 1300 m i modra około 2 km . Szeroko¶ć tras 40 - 70 metrów zapewni wygodną i bezpieczną jazdę na nartach. Te trasy będą również sztucznie za¶nieżane. Cze¶cią projektu jest wybudowanie snow - parku na grzbieniu góry Příčná przeznaczonego wyłącznie do snowboardingu.

 

Trasy biegowe

 

Zwolennicy nart biegowych mają do wyboru wprost w areale Bohemaland mnóstwo znakowanych i przygotowanych tras o różnym stopniu trudno¶ci i długo¶ci:

 

- Bohema - Hadí louky : trasa 2 km dla początkujacych

- Bohema - Hadí louky - Údolí ztracených ątol i z powrotem : nowa znakowana trasa prowadząca do skansenu górniczego

- Bohema-Kříľová cesta-poutní kostel P. Marie Pomocné-Bohema: 8 km trasa z większą różnicą wysoko¶ci

- Bohema-Zlodějské louky-Táborské skály-hřeben Příčné (974 m.n.m.)-Edelątejn-Bohema: trasa 14 km prowadząca ¶cieżką górniczą przez ruiny grodu Edelątejn

 

Dalej można skorzystać z tras biegowych z Rejvízu (15 km od arealu)

 

- Rejvíz-Starý Rejvíz-Horní Údolí-Kříľek-Zlodějské louky-Bohema: trasa 18 km czę¶ciowo utrzymywana

- Rejvíz-Zlatý chlum(wieża widokowa)-Čertovy kameny-Jeseník

 

 

 

 

Zaawansowani narciarze mogą jeszcze skorzystać z 'Transjesenicé magistrály' wiodącej po grzbietach górskich i koło znanych schronisk Jesioników:

Ramzovské sedlo-©erák-Vřesová studánka-Červenohorské sedlo-©výcárna-Ovčárna-Skřítek (długo¶ć 38 km)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
  www.zlatehory.info
  Ubytování v ČR => Jeseník
 
  Katalog ubytování hotely, penziony, ,motely, pensiony
  nekuracke restaurace
  CZIN.eu